Güncel

AVM'lerdeki market alışverişi yüzde 130 arttı AVM'lerdeki market alışverişi yüzde 130 arttı
VERBİS'e kayıt süresi 30 Haziran'da bitiyor VERBİS'e kayıt süresi 30 Haziran'da bitiyor
Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana
Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler? Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler?
Bulgaristan sınırı tamamen 15 Haziran'da açılacak Bulgaristan sınırı tamamen 15 Haziran'da açılacak
Kapıkule, Dereköy ve Hamzabeyli'den rahatlıkla giriş çıkın yapmayı pek heveslenmeyin... Kapıkule, Dereköy ve Hamzabeyli'den rahatlıkla giriş çıkın yapmayı pek heveslenmeyin...
Üniversite adaylarına tavsiyeler: Evde maskeyle deneme sınavı çözün Üniversite adaylarına tavsiyeler: Evde maskeyle deneme sınavı çözün
Kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz, bilmeyenlere ise duyurulur... Kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz, bilmeyenlere ise duyurulur...
Telefonlara en çok WhatsApp Messenger indirildi Telefonlara en çok WhatsApp Messenger indirildi
Çitlembikler Ala Boyanırken Çitlembikler Ala Boyanırken
Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği
Istrancalı Çobanının Koronalı Hayalleri Istrancalı Çobanının Koronalı Hayalleri
Sivil İtaatsizlik, Başı Bozuklar Sivil İtaatsizlik, Başı Bozuklar
Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor? Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor?
Bulgaristan iki günlüğüne sınır kapılarını bize kapattı Bulgaristan iki günlüğüne sınır kapılarını bize kapattı
Geleneksel 'Askıda Ekmek' uygulamasına yoğun ilgi Geleneksel 'Askıda Ekmek' uygulamasına yoğun ilgi
Ciddi sorunlarımız olduğu acı bir gerçek Ciddi sorunlarımız olduğu acı bir gerçek
Allah, rahmet eylesin! Allah, rahmet eylesin!
Korona Günlerinde Yazmak Korona Günlerinde Yazmak
KORONA GÜNLERİNDE YAZMAK KORONA GÜNLERİNDE YAZMAK
Güncel Haberleri

KATASTROFA

Onun övmekle bitiremediği Deliorman insanı, bir türlü gitmiyordu aklından. Düşün bir kere. Her iki kişiden biri güreşle iç içe yaşayan, her fırsatta güreş tutan, iriyarı adamlardan dem vuruyordu dedesi. Düğünlerde tertiplenen güreş müsabakalarından ve kıran kırana güreşen pehlivanlardan bahsediyordu. Hatta güreşin dünyaya oradan yayıldığına dair bir sürü kanıt gösteriyordu.

STOYAN, NASIL BULGAR SADIK OLDU

Asıl adı Stoyan olan Bulgar Sadık, Türk’e düşman olan Bulgar ve Rum’a, o da düşmandır ve bu konuda acımasızdır. Bu yüzden Bulgar ve Rum eşkıyalar da onun peşindedirler.

GÖRENEKLERİMİZE MEVSİMLİK BAKIŞ

Bulgaristan'da yaşayan Türkler, doğumdan Musalla taşına kadar, hep sevinçlerini ve kederlerini kucak kucağa paylaşmışlardır çağlar boyu. Onların bu ortak metaneti, en zor zamanlarımızda bile bizi diri ve dinç tutmuştur.

YALOVA'DAN ARDİNO'YA  ÇİÇEK GÖTÜRÜYOR

Yalova'da yaşayan, eski spor antrenörü Rafet Koru, her bahar Ardino (Eğridere) kasabasını egzotik çiçeklerle ve dekoratif ağaç fidanlarıyla güzelleştiriyor. Yalova'nın çiçek seralarından getirilen çiçek ve fidanları, buradaki parklara ve sokaklara ekiliyor.

Yobazlıktan doğan şer-deizm

Son günlerde yaşanan deizm tartışması da tam da bu zihniyet sayesinde alevlenmiştir. Deizm, bir tanrının varlığına inanmak ancak onun yeryüzünde hiçbir şeye karışmadığı, doğruları bulmaları için insana akıl verdiğini, bundan dolayı Peygamberlerimiz, Kitabımız, İbadet ve Ahiret gibi kavramların yeri olmayan bir inanıştır.

ADLARIMIZI GERİ ALMAK, ÖZÜMÜZE DÖNMEKTİR

 Ben daha 1990 yılında, Cebel'de Türk ismimi geri alanlardan ilk kişilerden biriyim. Bununla da yetinmeyip, daha sonra, 1988 yılında Bulgar ismiyle vefat etmiş olan rahmetli babamın Türk ismini de, ilgili makamlara baş vurup, geri aldım.

CANIM TÜRKÇEM, KANIM TÜRKÇEM

Vicdanım sızlıyor, vicdanım acıyor. Gün be gün, seni doğru dürüst idrak edemedim, yeri geldi can kan pahasına savunamadım, seni anlamadım…

Biz o davaya bayağı kabarık bir dosya ile gideriz.

* Erdinç bey, bizim gazetede kuklalar ve satılmış kalemler yer bulamaz… * Hangi sebepten dolayı, Sayın Süleyman Gökçe'nin otoritesi zedelenmek istendi?

DOST PARTİSİNİN KIRCAALİ OFİSİNE ÇİRKİN SALDIRI

Bugün öğleden sonra, DOST partisinin Kırcaali’deki il yönetim ofisi çirkin bir saldırıya uğradı. Kırcaali’nin bütün satılmış yandaş medyaları bu olayı görmezlikten gelirken, sanal alemde ise  sert tepkilere neden oldu.

TOPLUMUN TERCİHİ HANGİ YÖNDE

Biz, Bulgaristan Türkleri, 29 yıldır, göz göre göre mağdur edildik ve uyutulduk, fakat artık toplumumuz uyanmaya başladı ve geçmiş dönemin muhasebesini yapıyor.

KAFAM KARIŞIYOR, ARKADAŞLAR 

Emperiyalizme karşı savaşanların bayrağı ve emperiyalistlerin de korkusu olmuş Atatürk. Osmanlıyla ilişkisi olan Balkanlar'da ve bütün Türk soylu bölgelerdeki halkların yine bayrağı olmuş Atatürk. " Bunu biz biliyoruz, Ramazan Aga, anlatmana ne gerek var!" diyorsunuz değil mi?

DÜŞMANIMIZI İFŞA ETMELİYİZ

   Televizyoncu Anton Hekimyanlar gibileri birer emir kuludur. Ne emri alırlarsa, onu yerine getiriyorlar. Mesele Hocalı katliamını hükümetlerin, meclislerin, siyasetçilerin kafalarına dank dank ettirmekten ibaret.

YUVAYI DİŞİ KUŞ YAPAR

Balkanlar’ı bize 500 yıl boyunca yurt yapan, Türk kadınının kendisinden başkası değildir. Dolayısıyla konumuz Balkanlar’ı yurt yapanların hikâyesi, son 200 yılı savaşlarla, parçalanmayla anılan bir bölgenin en cefakâr kişilerinin öyküsüdür.

HASTALIK SEMPTOMU; ŞUUR  SAPIKLIĞI

  Nedir bu "sapıklık" hastalığı, semptomları nelerdir? Akıl, fikir, mantık ve ahlak yolundan ayrılıp, doğasını değiştirip, başka uğursuz yollara sapanlara sapık denilir. Bu, beyin hücrelerinde bir nevi eksen kaymasından da olabilir. Yani halk dilince "tahtaları oynatmış" olarak ta bilinir.

VARNA ZİRVESİ; BEKLENTİLER, GERÇEKLER VE YEREL SEÇİMLER

* BULGARİSTAN İLE İYİ İKİLİ İLİŞKİLER İÇİNDE OLMAK HER İKİ TOPUMUN ÇIKARINADIR *DOST PARTİSİ, İKİ LİDERİN ARASINDAKİ BU DOSTLUĞU DAHA RASYONEL KULLANMALI

 KÖKLERİMİZİN ISPATI ŞİVEMİZDİR

Deliorman ve Dobruca Türklerinin kökeni, Celali Ayaklanmaları'ndan sonra gerçekleşen büyük Türkmen sürgününe dayanır.

Toplam 443 haber.