Politika

Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu
Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm
Suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek Suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek
İsveç Parlamentosu'nda küstah bir önerge İsveç Parlamentosu'nda küstah bir önerge
Rusya, DPS Ve Onursal Başkanın Dehası Rusya, DPS Ve Onursal Başkanın Dehası
Uyan, uyan artık aziz milletim! Uyan, uyan artık aziz milletim!
UPUZUN 'EVET!' VE 'HAYIR!' OYUNU... UPUZUN "EVET!" VE "HAYIR!" OYUNU...
Zarar veren birkaç deyyustan kurtulsunlar... Zarar veren birkaç deyyustan kurtulsunlar...
Mesele DPS değil... Mesele DPS değil...
DPS, ANKARA'YA SIZDI... DPS, ANKARA'YA SIZDI...
DOST ve Simurg efsanesi DOST ve Simurg efsanesi
Parti mi, aday mı? Parti mi, aday mı?
GENERAL REŞETNİKOV'UN SAHTEKARLIĞI VE AHMET DOĞAN'NIN BAŞ PARMAĞI GENERAL REŞETNİKOV'UN SAHTEKARLIĞI VE AHMET DOĞAN'NIN BAŞ PARMAĞI
Meral Akşener Balkanlarla ilgili parti politikalarından öte, esaslı devlet politikaları gerekiyor. Meral Akşener; Balkanlarla ilgili parti politikalarından öte, esaslı devlet politikaları gerekiyor.
Meral Akşener, Mestanlı'da Lütvi Mestan ile görüştü Meral Akşener, Mestanlı'da Lütvi Mestan ile görüştü
BİR LİDER ARANMAKTA... BİR LİDER ARANMAKTA...
AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ NEDEN ÖNEMLİ AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ NEDEN ÖNEMLİ
Ахмед Доган признава, че заради предателската си политика губи избирателите си... Ахмед Доган признава, че заради предателската си политика губи избирателите си...
DOST'UN SEÇİMİ DOST'UN SEÇİMİ
BEŞ BİN AVRO MAAŞ İSTEYENLER BRÜKSEL'E... BEŞ BİN AVRO MAAŞ İSTEYENLER BRÜKSEL'E...
Politika Haberleri

Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu

*** DPS'nin ne kadar Bulgaristan'daki Türklerin siyasi gücü olduğu tartışmaları yıllardır hiç dinmezken, regiondaki güçlü Türkiye'nin, bu ülkede yaşayan öz kardeşlerimize el uzatmasını ve şefkatle kucak açmasını gayet yerinde bulmaktayız.*** Başbakan Boyko Borisov ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Brüksel'de diğer bazı Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye'ye karşı ekonomik ve siyasal yaptırım istekleri karşısında sert bir şekilde durdular. Başkent Sofya'da yapılan kongreye işte bundan Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu. *** Eski DPS partisi yenilenip temizlenecek mi, yoksa rehavete kapılmış eski yöneticileri gibi tarih sahnesinden silinecek mi?

Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Grubu'nca gerçekleştirilen 'Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması' 2020 yılı sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye kamuoyu Türkiye'nin en yakın dostu olarak Azerbaycan'ı görürken, ABD'yi bir numaralı tehdit olarak görüyor.

Suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek

*** Herifin önü adeta kesilemiyor, parasının gücüne inanmış bir kere ve önüne gelen herkesi, her makamı ve her mevkiyi satın alabiliyor. *** Gafil insanlar başkalarının hakkını yediği için sevinebilir, işte bundan dolayı Peevski zihniyeti için bizim hak ve özgürlüklerimizin hiç bir değeri ve önemi bulunmuyor. *** Şimdi anlaşılıyor ki, Peevski güruhunun folluğunun her yumurtası bozuk ve çürük. Bu kuluçka makinasından bize fayda gelmez. ***Artık suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek, bazı simalar ve hayaller mecburen unutulacak...

İsveç Parlamentosu'nda küstah bir önerge

*** Rikstagen'deki seçilmiş temsilcilerimiz sözde Kürdistan' ı inşa etmekle meşguller. Vergi paramın İsveç' te refah inşa etmek için kullanılmasını istiyorum! *** Bu saatten sonra hiçbir Kululuya siyasette Türk’tür diye desteğimi vermem. Türk olduğunuzu hatırlayın derim! Gelsin bizimkiler, Rumeliler. Vatan sevdası bizde var! *** 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun!

Rusya, DPS Ve Onursal Başkanın Dehası

*** Astana süreçleri ile beraber ülkelerimizin arasında ikili ilişkilerin güya düzelme yoluna girdiğinde, DPS partisinin kurucu ve onursal başkanının Rus yanlısı söylem ve demeçleri müthiş siyasi öngörü örneği, kendisi de siyasi deha olarak lanse edilmişti. Gelişmeler nasıl bir deha olduğunu gösterdi.

Uyan, uyan artık aziz milletim!

*** Ne olup bittiğini daha anlamadan, gördük ki, Koca Balkan’ın kuzeyinde ve güneyinde değişen bir şey olmamıştı.*** Kötüler hep kazançlı çıktı, iyiler ise sefilleri oynamaya devam etmekte. ***Amma da “akıllıymış” bu Bay Ganü! *** Gayet açık bir gariplik ve şaşkınlık var bu işin içinde! *** Bir taraftan, komşu ve iyi niyetli bir devletin ekonomisine belirli bir ölçüde zarar verecekler, diğer taraftan ise hiç utanmadan aynı devlete gelerek, aynı bu ve buna benzer şaibeli şahısların yeniden milletvekili seçilmesi için propagandalarda bulunacaklar.

UPUZUN "EVET!" VE "HAYIR!" OYUNU...

***BU SEFER, BEŞ YAŞINDAKİ TORUNUMA OKUDUĞUM, 10-15 SORUYA "HAYIR" VE "EVET" CEVAPLARI VERİLEN BİR KİTAPTAN ESİNLENEREK YAZMAK GELDİ İÇİMDEN. *** BİR HAKKI TALEP ETMEYEN ÇOĞUNLUĞA, ZORLA HAK DAYATILMAZ. EN BASİT BİR ANKET SONUCU BİLE, HALKIN NEYE İHTİYACI OLDUĞUNU VE OY VERECEĞİ KİŞİLERDEN NE BEKLEDİĞİNİ GÖSTERİR.

Zarar veren birkaç deyyustan kurtulsunlar...

*** Artık bir diplomatik sır değil, son birkaç yıldır, Türkiye'deki bazı resmi merciler ve iktidar partisi, Bulgaristan'daki Türkleri temsil etmeye gayret gösteren HÖH (DPS) partisi yöneticilerine karşı bayağı önyargılı ve ketum bir davranış sergilemekte. *** HÖH'ün önde gelen lider tayfasının, ülkedeki mevcut oligarşik kast tarafından belirlenmesi, Türkiye gibi bir devletin yöneticileri ve diplomatik temsilcileri ile bir araya gelmeleri hayal bile edilemez.

Mesele DPS değil...

DPS, ANKARA'YA SIZDI...

* Bugün gördüm, bir vekilimiz, DPS'nin resmi Bursa temsilcisini Mecliste kabul etmiş. BRTK ise Meral Akşener'in ziyaretine gitmiş. * Gönüller çözüm ve anlayış beklerken, muhalefetin peş peşe kurduğu Balkan Masaları, beni şimdilik fazla mutlu etmiyor. Belki, iktidar da bu konuda, nihayet kendi inisiyatiflerini kullanır diye cılız beklentilerim yok değil. * Belli ki, bizim insanımız artık Türkiye'nin desteklemediği bir DPS'yi gönlünden ırak tutmak için uğraş vermekte. Yani Bulgaristan mafyası bayağı zorlanmakta ve bizleri ikna etmek için haddinden fazla servet harcamaya mecbur kalıyor.

DOST ve Simurg efsanesi

* Bizim konuşmak istediğimiz, seçim sonrası yapılan yorum ve analizlerde arka planda kalan ve pek bahsedilmeyen DOST partisidir.  Çevremizdeki birçok kişi merak edip, parti hakkında sorular soruyor. * Partinin genel başkanının şu andaki düşüncesinin ne olduğunu bilmiyoruz, ki belki bu sonuçlardan sonra istifa etmeyi de düşünebilir ama bu ortamda böyle bir karar partiye ihanetten başka bir şey olmaz. Ne olursa olsun, kendisi Bulgaristan'ın sayılı siyasetçilerinden biridir.

Parti mi, aday mı?

Toplum tarafından sevilen, sayılan ve kabul gören kişilerin belediye başkanı ve meclis üyeliklerine gösterilmesi başarılı sonuç için olmazsa olmazdır. Kimlerin doğru adaylar belirlediği, kimler hatalı kişiler gösterdiği seçim sonuçlarında ortaya çıkacaktır. Ancak şimdiden şunu söyleyebiliriz ki, bazı yerlerde gösterilen yanlış adaylardan dolayı alınacak sonuçlardan sonra sadece bu adaylar yok olmayacak, bu tür adaylara referans olanlar da yok olup gideceklerdir...

GENERAL REŞETNİKOV'UN SAHTEKARLIĞI VE AHMET DOĞAN'NIN BAŞ PARMAĞI

* Eski KGB mensubu General Leonid Reşetnikov ve Rus milyoner Molofeef, yıllardır Sofya'nın oyun kurucularının arasında yer almaktaydı, fakat geçenlerde tekmeyi yediler ve en az on yıl Bulgaristan'a girmelerine yasak kondu. * Belli ki, DPS'de çalışkan ve halkın lehine didenen belediye başkanlarına ihtiyaç bulunmuyor.Mahalle patikalarına bile jilet gibi asfalt döktürmüşlerdi, fakat yine de Ahmet Doğan'a bir türlü yaranamadılar.

Meral Akşener; Balkanlarla ilgili parti politikalarından öte, esaslı devlet politikaları gerekiyor.

Lütvi Mestan'ın, Kırcaali'de bir miting esnasında, 20 000 kişi önünde " Ne mutlu Türküm diye!" şiarını söylediğinden dolayı, bazı Türkiyeli siyasetçilerin,  bu sözlerini onaylamadığını ifade etmesi üzerine, İYİ Parti Genel Başkanı, böyle bir yaklaşımın doğru bulmadığının altını çizdi.

Meral Akşener, Mestanlı'da Lütvi Mestan ile görüştü

Bulgaristan ziyaretinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şu saatlerde Mestanlı'da DOST Partisi Genel Başkanı Lütvi Mestan ile görüşmekte.

BİR LİDER ARANMAKTA...

* Liderimiz aramaktayız. Herkese duyurulur. Onda aradığımız vasıflar kısaca hangileridir; İlkeli, vicdan sahibi, karakterli, iyi ahlaklı, insancıl, özverili olacak... Bir de Türk olmalı! * Fazla değil, sadece birkaç gönül ferahlatıcı sıcak söylemiyle, gülüşüyle, erdemiyle ve eylemiyle, gönüllerimizde kısa bir süreçte taht kurabilir.

AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİ NEDEN ÖNEMLİ

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin asıl önemli tarafı, son baharda yapılacak yerel seçimlere yansıması olacak olmasıdır. Çünkü asıl önemli olan yerel seçimlerdir.

Ахмед Доган признава, че заради предателската си политика губи избирателите си...

Корумпираната от Доган държава може да си отиде дори заради един апартамент, министри са принудени да подават оставки, но ако си член на Сарайския кръг можеш да имаш ТЕЦове за десетки милиони, летни и зимни Сараи, медийни империи, цели 5 къщи за гости с европейски пари и косъм няма падне от главата ти. Ето за тези тежки въпроси Доган мълчи и затова исканата прошка от избирателя няма никаква стойност. Затова няма да я получи.

DOST'UN SEÇİMİ

Sonuç olarak, önümüzdeki ay yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimlerinde alınacak oy, partinin kendi gücünü görmesi açısından önemli olacaktır. Özellikle, bu yıl sonbaharda yapılacak yerel seçimler öncesi, ki parti için asıl önemli olan bu seçimlerdir, durumlarını görme, eksikliklerini değerlendirme ve bunları düzeltme açısından son derece önemli bir sınavdır bu seçimler.

Toplam 132 haber.