Politika

Kaybedilen 300 bin seçmen geri dönmüyor Kaybedilen 300 bin seçmen geri dönmüyor
Londra'da pizza taşı, Bursa'da konsolostan iki yıl randevu bekle... Londra'da pizza taşı, Bursa'da konsolostan iki yıl randevu bekle...
DOST Partisi Neden Başarılı Oldu... DOST Partisi Neden Başarılı Oldu...
Oligarşi mafyasının hesaplarını dürttüler... ( -1. ) Oligarşi mafyasının hesaplarını dürttüler... ( -1. )
Türklerden neden korkuyorlar? Türklerden neden korkuyorlar?
En sonunda Lütvi Mestan ve Hristo İvanov anlaşamadı... En sonunda Lütvi Mestan ve Hristo İvanov anlaşamadı...
Umarım, bu sefer seçimlere terazi ile gideriz... Umarım, bu sefer seçimlere terazi ile gideriz...
Goygoycu Bücür ve Şişi Goygoycu Bücür ve Şişi
Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu
Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm
Suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek Suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek
İsveç Parlamentosu'nda küstah bir önerge İsveç Parlamentosu'nda küstah bir önerge
Rusya, DPS Ve Onursal Başkanın Dehası Rusya, DPS Ve Onursal Başkanın Dehası
Uyan, uyan artık aziz milletim! Uyan, uyan artık aziz milletim!
UPUZUN 'EVET!' VE 'HAYIR!' OYUNU... UPUZUN "EVET!" VE "HAYIR!" OYUNU...
Zarar veren birkaç deyyustan kurtulsunlar... Zarar veren birkaç deyyustan kurtulsunlar...
Mesele DPS değil... Mesele DPS değil...
DPS, ANKARA'YA SIZDI... DPS, ANKARA'YA SIZDI...
DOST ve Simurg efsanesi DOST ve Simurg efsanesi
Parti mi, aday mı? Parti mi, aday mı?
Politika Haberleri

Kaybedilen 300 bin seçmen geri dönmüyor

* 11Temmuz seçimleri onlar açısından adeta "tamam mı devam mı" yarışına dönüşmüştü. * Sonuç yine değişmedi, yani kaybedilen 300 000 üzerindeki seçmen geri dönmediği gibi daha da ciddi oy kayıpları yaşandı.* Ülkemizdeki sandıklara bakıldığında neredeyse her yerde ırkçı partisi Ataka'ya veya benzeri aşırı milliyetçi Bulgar  partilerine oy çıktığını da gördük. * Neden hiç bir olumlu veya olumsuz satır yazmadık?

Londra'da pizza taşı, Bursa'da konsolostan iki yıl randevu bekle...

* Karşımda iki Türk partisinin genel başkanları - Güner Tahir ve Orhan İsmail, artı Boyko Borisov'un Gerb partisindeki en güçlü Türk olarak anılan İlter Beyzat oturuyordu. * Neler neler konuşmadık ki! Çekiştirmediğimiz kimse kalmadı... * Her an ne olabileceği meçhul. Eski Başbakan Boyko Borisov tevkif edilecek  söylentisi çıktı. * Bizim gızanlar daha uzun yıllar, Londra sokaklarında bisiklet üzerinde zengin züppelere pizza taşır. Göçmenler ise bir pasaport yenilemek için iki yıl randevu bekler...

DOST Partisi Neden Başarılı Oldu...

* Başlıkta hata yok. Şaka veya ironi de yapmıyoruz. * DOST'a sadece fiziki bir parti olarak bakmamak gerektiğini vurguladık her zaman. * Ülkemizdeki politikacılar yine şu basit hakikati idrak edemiyor: DPS, artık hiçbir şekilde soydaşımızın birlik adresi olamayacaktır. * Yeni bir yapılanma zarurettir. Böyle bir oluşum, bu camianın sağduyulu kişileriyle eninde sonunda kurulacaktır, artık siyaset sahnesinde bizlerden zaten yeni figürler de var.

Oligarşi mafyasının hesaplarını dürttüler... ( -1. )

*** Nice acayip isimli yeni partiler türemişti ve ilk baştan kimse onlara fazla bir umut bağlamamıştı ama tam da asıl bu çömez partiler dünkü gün oligarşi mafyasının bütün hesaplarını hem de ne biçim dürtmeyi başardılar.

Türklerden neden korkuyorlar?

* Eğer, bir Türk asıllı vatandaşımızı milletvekili yapmak istiyorlarsa, o zaman Boyko, Ninova, Karadayı veya Hristo İvanov, neden onun ismini listenin bir numarasına yazmaktan korkuyorlar?

En sonunda Lütvi Mestan ve Hristo İvanov anlaşamadı...

* Bunun nedeni de Hristo İvanov'un önceden verdiği bütün sözlerini tutmaması gösterilmekte, ayrıca DOST partisi üyeleri ve sempatizanları, Kırcaali bölgesinde birinci sıradan milletvekili adayı olarak gösterilen Vildan Bayramova'yı kesinlikle onaylamamakta ve bu adayın listeden çıkarılması beklenmekte.

Umarım, bu sefer seçimlere terazi ile gideriz...

* Siyasi partilerin uyguladığı seçim öncesi propaganda taktikleri çok cılız ve yetersiz kalıyor, çünkü oy hakkına sahip olanların sadece yüzde onu bu tür seçimlere ilgi göstermekte.*Bazı uyanıklar rahatlıkla her gelen heyetle pazarlığa oturabiliyorlar.* Şimdilik dernek ziyaretleri pek şatafatlı geçmiyor ve fazla da afişe edilmiyorlar, bazıları ise gizli şekilde yapılıyor. * Kardeşim, herkes senin gibi Peevski'yi sevmek mecburiyetinde mi?

Goygoycu Bücür ve Şişi

*** Bizler ise sadece bir azınlık toplumunun fertleriyiz, kendi sıralarımıza ne kadar çeki düzen vermiş olsak bile, ülkedeki var olan laçka rejimin oktopod uzantıları yok edilmediği müddetçe, halimiz bir hayli yaman kalmaya devam edecektir. *** Göçmen camiası ise henüz tamamen seçimlere odaklanmış değil. Kafalar karışık. Dernek yönetimlerindeki tanıdık siyasi militanlar, bu sefer bayağı temkinli ve ürkek davranıyorlar, kendilerini pek afişe etmeden su altından saman yürütüyorlar.

Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu

*** DPS'nin ne kadar Bulgaristan'daki Türklerin siyasi gücü olduğu tartışmaları yıllardır hiç dinmezken, regiondaki güçlü Türkiye'nin, bu ülkede yaşayan öz kardeşlerimize el uzatmasını ve şefkatle kucak açmasını gayet yerinde bulmaktayız.*** Başbakan Boyko Borisov ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Brüksel'de diğer bazı Avrupa Birliği ülkelerinin Türkiye'ye karşı ekonomik ve siyasal yaptırım istekleri karşısında sert bir şekilde durdular. Başkent Sofya'da yapılan kongreye işte bundan Ankara'dan dostane sözcükler uçuruldu. *** Eski DPS partisi yenilenip temizlenecek mi, yoksa rehavete kapılmış eski yöneticileri gibi tarih sahnesinden silinecek mi?

Araştırma: Türkiye'nin en büyük dış politika sorunu sınır aşan terörizm

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Çalışmaları Grubu'nca gerçekleştirilen 'Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması' 2020 yılı sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre, Türkiye kamuoyu Türkiye'nin en yakın dostu olarak Azerbaycan'ı görürken, ABD'yi bir numaralı tehdit olarak görüyor.

Suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek

*** Herifin önü adeta kesilemiyor, parasının gücüne inanmış bir kere ve önüne gelen herkesi, her makamı ve her mevkiyi satın alabiliyor. *** Gafil insanlar başkalarının hakkını yediği için sevinebilir, işte bundan dolayı Peevski zihniyeti için bizim hak ve özgürlüklerimizin hiç bir değeri ve önemi bulunmuyor. *** Şimdi anlaşılıyor ki, Peevski güruhunun folluğunun her yumurtası bozuk ve çürük. Bu kuluçka makinasından bize fayda gelmez. ***Artık suların yolunu bulma zamanı geçti geçecek, bazı simalar ve hayaller mecburen unutulacak...

İsveç Parlamentosu'nda küstah bir önerge

*** Rikstagen'deki seçilmiş temsilcilerimiz sözde Kürdistan' ı inşa etmekle meşguller. Vergi paramın İsveç' te refah inşa etmek için kullanılmasını istiyorum! *** Bu saatten sonra hiçbir Kululuya siyasette Türk’tür diye desteğimi vermem. Türk olduğunuzu hatırlayın derim! Gelsin bizimkiler, Rumeliler. Vatan sevdası bizde var! *** 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun!

Rusya, DPS Ve Onursal Başkanın Dehası

*** Astana süreçleri ile beraber ülkelerimizin arasında ikili ilişkilerin güya düzelme yoluna girdiğinde, DPS partisinin kurucu ve onursal başkanının Rus yanlısı söylem ve demeçleri müthiş siyasi öngörü örneği, kendisi de siyasi deha olarak lanse edilmişti. Gelişmeler nasıl bir deha olduğunu gösterdi.

Uyan, uyan artık aziz milletim!

*** Ne olup bittiğini daha anlamadan, gördük ki, Koca Balkan’ın kuzeyinde ve güneyinde değişen bir şey olmamıştı.*** Kötüler hep kazançlı çıktı, iyiler ise sefilleri oynamaya devam etmekte. ***Amma da “akıllıymış” bu Bay Ganü! *** Gayet açık bir gariplik ve şaşkınlık var bu işin içinde! *** Bir taraftan, komşu ve iyi niyetli bir devletin ekonomisine belirli bir ölçüde zarar verecekler, diğer taraftan ise hiç utanmadan aynı devlete gelerek, aynı bu ve buna benzer şaibeli şahısların yeniden milletvekili seçilmesi için propagandalarda bulunacaklar.

UPUZUN "EVET!" VE "HAYIR!" OYUNU...

***BU SEFER, BEŞ YAŞINDAKİ TORUNUMA OKUDUĞUM, 10-15 SORUYA "HAYIR" VE "EVET" CEVAPLARI VERİLEN BİR KİTAPTAN ESİNLENEREK YAZMAK GELDİ İÇİMDEN. *** BİR HAKKI TALEP ETMEYEN ÇOĞUNLUĞA, ZORLA HAK DAYATILMAZ. EN BASİT BİR ANKET SONUCU BİLE, HALKIN NEYE İHTİYACI OLDUĞUNU VE OY VERECEĞİ KİŞİLERDEN NE BEKLEDİĞİNİ GÖSTERİR.

Zarar veren birkaç deyyustan kurtulsunlar...

*** Artık bir diplomatik sır değil, son birkaç yıldır, Türkiye'deki bazı resmi merciler ve iktidar partisi, Bulgaristan'daki Türkleri temsil etmeye gayret gösteren HÖH (DPS) partisi yöneticilerine karşı bayağı önyargılı ve ketum bir davranış sergilemekte. *** HÖH'ün önde gelen lider tayfasının, ülkedeki mevcut oligarşik kast tarafından belirlenmesi, Türkiye gibi bir devletin yöneticileri ve diplomatik temsilcileri ile bir araya gelmeleri hayal bile edilemez.

Mesele DPS değil...

DPS, ANKARA'YA SIZDI...

* Bugün gördüm, bir vekilimiz, DPS'nin resmi Bursa temsilcisini Mecliste kabul etmiş. BRTK ise Meral Akşener'in ziyaretine gitmiş. * Gönüller çözüm ve anlayış beklerken, muhalefetin peş peşe kurduğu Balkan Masaları, beni şimdilik fazla mutlu etmiyor. Belki, iktidar da bu konuda, nihayet kendi inisiyatiflerini kullanır diye cılız beklentilerim yok değil. * Belli ki, bizim insanımız artık Türkiye'nin desteklemediği bir DPS'yi gönlünden ırak tutmak için uğraş vermekte. Yani Bulgaristan mafyası bayağı zorlanmakta ve bizleri ikna etmek için haddinden fazla servet harcamaya mecbur kalıyor.

DOST ve Simurg efsanesi

* Bizim konuşmak istediğimiz, seçim sonrası yapılan yorum ve analizlerde arka planda kalan ve pek bahsedilmeyen DOST partisidir.  Çevremizdeki birçok kişi merak edip, parti hakkında sorular soruyor. * Partinin genel başkanının şu andaki düşüncesinin ne olduğunu bilmiyoruz, ki belki bu sonuçlardan sonra istifa etmeyi de düşünebilir ama bu ortamda böyle bir karar partiye ihanetten başka bir şey olmaz. Ne olursa olsun, kendisi Bulgaristan'ın sayılı siyasetçilerinden biridir.

Toplam 140 haber.