Spor

Ah, Bu Futbol Ah, Bu Futbol
Her güreşte, millet şerefini düşünürdüm... Her güreşte, millet şerefini düşünürdüm...
Online satranç turnuvası başlıyor Online satranç turnuvası başlıyor
Fenerbahçe – Galatasaray derbisi Şubat ayına damga vurdu Fenerbahçe – Galatasaray derbisi Şubat ayına damga vurdu
Cep Hekül'ün ilk antrenörü Kütahya'da Cep Hekül'ün ilk antrenörü Kütahya'da
GÖNÜLLERDE YAŞATILAN BÜYÜK ŞAMPİYON GÖNÜLLERDE YAŞATILAN BÜYÜK ŞAMPİYON
KARA AHMED - BİR CİHAN PEHLİVANI KARA AHMED - BİR CİHAN PEHLİVANI
CEBELLİ FUTBOLCULAR ANTALYA SOCCER CUP 2019'A KATILDILAR CEBELLİ FUTBOLCULAR ANTALYA SOCCER CUP 2019’A KATILDILAR
NURGÜL SALİMOVA ARTIK BÜYÜK USTA NURGÜL SALİMOVA ARTIK BÜYÜK USTA
ŞAMPİYONLUK KUPASINI YENİDEN SİDELYA KAZANDI ŞAMPİYONLUK KUPASINI YENİDEN SİDELYA KAZANDI
ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU HALİL MUTLU EFSANESİ ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU HALİL MUTLU EFSANESİ
NURGÜL SALİMOVA ANTALYA'YA GELİYOR NURGÜL SALİMOVA ANTALYA'YA GELİYOR
Genç satranç ustası, büyük gururumuz Nurgül Salimova, Dünya sıralamasında birinciliğe yükseldi Genç satranç ustası, büyük gururumuz Nurgül Salimova, Dünya sıralamasında birinciliğe yükseldi
YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR
TAYYİBE HÜSEYİN YILIN SPORCUSU SEÇİLDİ TAYYİBE HÜSEYİN YILIN SPORCUSU SEÇİLDİ
BAL-GÖÇ'ÜN BOWLİNG TURNUVASI BÜYÜK HEYECAN YARATTI BAL-GÖÇ'ÜN BOWLİNG TURNUVASI BÜYÜK HEYECAN YARATTI
TAYBE HÜSEYİN ATIK BİR DÜNYA ŞAMPİYONU TAYBE HÜSEYİN ATIK BİR DÜNYA ŞAMPİYONU
EMİRCAN ŞAMPİYON OLDU EMİRCAN ŞAMPİYON OLDU
OĞLUM MUSTAFA'NIN BÜYÜK AZMİ OĞLUM MUSTAFA’NIN BÜYÜK AZMİ
HASAN İSAEV GENÇ GÜREŞÇİLERİ TEBRİK ETTİ HASAN İSAEV GENÇ GÜREŞÇİLERİ TEBRİK ETTİ
Spor Haberleri

Ah, Bu Futbol

*** Bazımız yalın ayak, bazımız çarıklı, bazımız galoşlu. Sırtımızda havaya göre ince veya koyun derisinden yapılmış kalın kışlık formalar. Ha, bir de sıcaklarda belden yukarısının çıplak olması. Sırt numarası kimin işi? Oyun dediğin de kıran kırana.

Her güreşte, millet şerefini düşünürdüm...

*** Güreşirken, bütün Türk milletini arkamda hisseder ve onun şerefini korumak için her şeyi yapardım. Ve sanki bütün Türk milletinin kuvvetinin arkamdan dayandığını hissederdim.

Online satranç turnuvası başlıyor

Eyüpsultan Kaymakamlığı, Eyüpsultan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından organize edilen turnuva, 19-22-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak. İstanbul genelinde Lichess hesabı bulunan herkesin katılabileceği turnuva akşam 19:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Dereceye giren ilk 10 kişiye madalya ve 1.'ye sürpriz hediyelerin verileceği turnuvaya, başvuru için gerekli link https:/lichess.org/tournament hesabından paylaşılacak.

Cep Hekül'ün ilk antrenörü Kütahya'da

*** Bir ortaokula gittiğimde oradaki öğrenciler ilkokulda öğrenim gören güçlü kuvvetli 'Kalemondo' lakaplı Naim Süleymanoğlu diye biri olduğunu söylediler. Teneffüs saatinde 8 yaşında 25 kilo olan Naim Süleymanoğlu'nu buldum ve akşamları halter eğitimine katılmasını istedim.

KARA AHMED - BİR CİHAN PEHLİVANI

Kara Ahmed, Bulgaristan’ın Rusçuk ilinin Razgrad ilçesine bağlı Umurköy’de, 1871 tarihinde doğdu. Uzun Ali Ağa’nın oğludur. Güreşe çocukluğunda başladı. Yirmi yaşına gelmeden Razgrad yörelerinde başa çıktı. İlk ustasının yakın köylüsü Torlaklı Hâfız Pehlivan olduğu sanılıyor.  1892’de İstanbul’a gelerek bir müddet için Tahtakale’de Leblebici Hanı’na yerleşti. Bu sırada yakın köylüsü Ezelceli Hergeleci İbrahim Pehlivan’a çırak oldu ve Mısırlı Prens Abbas Halim Paşa’nın himayesine girdi. Bu nedenle “Paşa’nın Pehlivanı ” diye anılırdı.

CEBELLİ FUTBOLCULAR ANTALYA SOCCER CUP 2019’A KATILDILAR

Bursa'daki Cebelliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin çatısı altında toplanan veteran futbolcularımız, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Antalya'da düzenlenen geleneksel Soccer Cup 2019 Turnuvası'na katıldılar.

NURGÜL SALİMOVA ARTIK BÜYÜK USTA

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığımız bir günde, ajanslar genç bir Türkün satranç sporunda ulaştığı müthiş başarısından bahsetti.

ŞAMPİYONLUK KUPASINI YENİDEN SİDELYA KAZANDI

Mestanlı'da düzenlenen ulusal masa tenisi turnuvasında, 12 yaşındaki Sidelya Mutlu ikinci deva şampiyonluk kupasını kazandı.

ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU HALİL MUTLU EFSANESİ

Olimpiyat ve Dünya şampiyonu Halil Mutlu ile arkadaşımız Gülşen Ahmetoğlu, başkent Ankara'da görüştü.

NURGÜL SALİMOVA ANTALYA'YA GELİYOR

Ulaştığı bu yüksek başarı, Türk kızı Nurgül Salimova'ya büyükler gruplarında uluslararası çapta bir profesyonel sporcu unvanı kazandırmakta. Genç ve yetenekli satranç ustasının performansını, nisan ayında Antalya'da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasında, Türkiyeli seyirciler de izleme fırsatı bulacak.

Genç satranç ustası, büyük gururumuz Nurgül Salimova, Dünya sıralamasında birinciliğe yükseldi

"Burgaz 64" satranç kulübünün genç üyesi olan 15 yaşındaki Nurgül Salimova, yarıştığı kızlar 16 yaş grubunda, gösterdiği yüksek performansı ile, artık Dünya sıralamasında birinci yere yerleşmiş durumunda. Kadınlar reyting sıralamasında ise 61. yere kadar yükselmiş durumda.

YENİ BİR YILDIZ DOĞUYOR

15 yaşındaki Ayça Halilibrahim, sadece iki aylık bir antrenman sürecinden sonra, iki kez Bulgaristan şampiyonu olan ve spor okulunda eğitim gören rakibini devirerek, 70 kiloda kızlar kategorisinde kupanın yeni sahibi oldu.

TAYYİBE HÜSEYİN YILIN SPORCUSU SEÇİLDİ

Bu yıl Avrupa ve Dünya Güreş Şampiyonlukları kazanan Tayyibe Hüseyin, Bulgaristan'da 2018 yılının en iyi sporcusu seçildi.

BAL-GÖÇ'ÜN BOWLİNG TURNUVASI BÜYÜK HEYECAN YARATTI

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, her yıl Aralık ayında engelli kardeşlerimiz ile derneğimizin üyelerini bir araya getirerek, farklı ve anlamlı bir spor turnuvası düzenliyoruz.

TAYBE HÜSEYİN ATIK BİR DÜNYA ŞAMPİYONU

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen güreş şampiyonasında, Bulgaristanlı Taybe Hüseyin, Dünya Şampiyonu unvanını kazandı. 62 kilogramda yarışan Taybe, finalde Japon Ökako Kavay'ı 6:2 sonuçla mağlup etmeyi başardı.

EMİRCAN ŞAMPİYON OLDU

Haskovo boks kulübünün sporcusu Emircan Mehmet, Rusya'da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası'ndaki müsabakalarda, 63 kilogramda şampiyon oldu. Genç şampiyonumuzu tebrik ederiz!

OĞLUM MUSTAFA’NIN BÜYÜK AZMİ

Ben eminim ki, Türkiye'deki bir spor kulübü adına yarışmaya başlasa ve orada üniversite eğitimini tamamlamış olsa, daha büyük ve çok daha başarılı bir sporcu olmasına olanaklar sağlanacaktır.

Toplam 40 haber.