Güncel

Milli Kahramanımız Osman Kılıç'ı Yitirdik Milli Kahramanımız Osman Kılıç'ı Yitirdik
Toplum mühendisliği, algı operasyonları ve beyin yıkamalar Toplum mühendisliği, algı operasyonları ve beyin yıkamalar
Şehidimiz Gökhan Bayraktar'ı anıyoruz... Şehidimiz Gökhan Bayraktar'ı anıyoruz...
Yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşüm ve değişim süreçlerini bitirdik mi - ( 2.) Yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşüm ve değişim süreçlerini bitirdik mi - ( 2.)
Yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşüm ve değişim süreçlerini bitirdik mi - ( 1.) Yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşüm ve değişim süreçlerini bitirdik mi - ( 1.)
Cebel Belediye Başkanına Sorular. DPS Hatasını Anlamış Mı, Yoksa Sebep Başka Mı? Cebel Belediye Başkanına Sorular. DPS Hatasını Anlamış Mı, Yoksa Sebep Başka Mı?
Demokrasi Dersi Demokrasi Dersi
Tuz kokarsa çaresi nedir... Tuz kokarsa çaresi nedir...
Hristo İvanov, Türkiye ziyareti gerçekleştiriyor Hristo İvanov, Türkiye ziyareti gerçekleştiriyor
Türkiye Bursları ile tanışalım... Türkiye Bursları ile tanışalım...
Bir yıla veda ederken Bir yıla veda ederken
34 plakayla yapmasınlar bunu ba... 34 plakayla yapmasınlar bunu ba...
Selamlar Köyü Macurları Selamlar Köyü Macurları
Demek ki, asıl Ana vatan Balkanlar oluyor... Demek ki, asıl Ana vatan Balkanlar oluyor...
Şaban Güler Beyefendiyi Uğurlarken... Şaban Güler Beyefendiyi Uğurlarken...
Jivkov rejiminin ruhu Çorlu'da dolaşıyormuş... Jivkov rejiminin ruhu Çorlu'da dolaşıyormuş...
Ağabey, biz hiç Türkçe okumadık... Ağabey, biz hiç Türkçe okumadık...
Teblicilerden sonra, 'haberciler' ortaya çıktı... Teblicilerden sonra, "haberciler" ortaya çıktı...
Boyko, neden bunu bize yapıyorsun? Boyko, neden bunu bize yapıyorsun?
Ayasofya hakkında Papalık neden konuşamaz Ayasofya hakkında Papalık neden konuşamaz
Güncel Haberleri

Milli Kahramanımız Osman Kılıç'ı Yitirdik

Osman Kılıç: “Türkiye Cumhuriyeti, bütün Türk ve İslam aleminin umudu olarak bir devlet ve kuvvettir. Ben, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı sayesinde kurtuldum. Onun için, Kıbrıs’ta, Balkanlar'da, Bulgaristan’da, Batı Trakya’da bir miktar Türk varlığı varsa, bu Türkiye Cumhuriyeti’nin mevcudiyetine bağlıdır.”

Toplum mühendisliği, algı operasyonları ve beyin yıkamalar

*** Hiç üzülmedim değil, çünkü dar kılıfa sokulması istenen bizzat bizim kendi insanımızdı, buna ise gönlüm rıza göstermez.*** Türk azınlığının ciddi bir derdi ve sıkıntısı varsa, Doğan ve Peevski bizzat kendileri Ankara'nın yolunu bulurlar...*** Kırcaali gazetesi, bu başlığı atarken neyi amaçlıyor ve neyi pazarlıyor? *** Savunmasız insanlarımıza zaten her seçim öncesi ve sonrası, çağımıza hiç uygun olmayan, birer tipik köle muamelesi yapılmakta.

Yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşüm ve değişim süreçlerini bitirdik mi - ( 2.)

* Bazı ilgili çevreler, bunun tam tersini düşünüyor ve çeşitli strateji planlarını devreye sokarak bir nevi Trakya bölgesinde ve Türkiye'de güçlü bir Bulgaristan diasporası oluşturmak arzusu peşindeler.* Kapı komşumuz Bulgaristan'ın bu emellerini yasak edemeyiz, fakat bizim göçmen camiası da buna alet edilmemeli. * Türkiye'de yaşayıp, bu devletin bütün olanaklarından ve nimetlerinden yararlanıp ama kendilerini sadece Bulgaristanlı, ya da dosdoğru Bulgar zanneden bireyler ve mini topluluklar ortaya çıkabilir mi ileriki yıllarda?

Yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşüm ve değişim süreçlerini bitirdik mi - ( 1.)

* Aslında diaspora nedir? Bu kavramı, ana vatan dışında yaşayan herkes için kullanılır. * Bulgaristan ise bizim doğup büyüdüğümüz memleketimiz, fakat ana vatanımız ise Türkiye Cumhuriyeti'dir ve bundan dolayı, o topraklarda yaşayan kardeşlerimiz doğal olarak oradaki Türkiye diasporasını oluşturmakta. * Zorunlu göçün 32 yılında, artık yeni bir kimlik oluşumunu, dönüşümü ve değişim süreçlerini bitirdik diyebiliriz mi? Yerli Anadolu ve Trakya halkı ile aramızdaki “farklılıklar” ve “benzerlikler” nelerdir? Ana vatanı, kalplerimizde idealleştirerek döndük, bu eski ecdat topraklarına...

Cebel Belediye Başkanına Sorular. DPS Hatasını Anlamış Mı, Yoksa Sebep Başka Mı?

* Eski dönemlerde oylar tartışmasız tek bir partiye gidiyordu - DPS. Ama son yıllarda durumlar değişti. * Hangi belediye başkanı? Seçildiğinde Cebel Derneği hayırlı olsun ziyaretine gitmek için randevu talep edip bir buçuk yıldır asgari nezaket gösterip cevap dahi vermeyen belediye başkanı. Bu gün Bal-Göç'e özellikle ona neden cevap vermediğini sormak için gittik. * Sınırda ninemizi tartaklayanların, camide namaz kılarken, Sofya'da insanımızı tekmeleyenlerin idol kabul ettikleri bir kişinin büstünün önünde kimse diz çökemez. Çökenler bizden olamaz, bizi temsil edemez.

Demokrasi Dersi

*** Onu, uzun zamandır bir İnsansever olarak kabul ettiler, çünkü ondan çok önce hayırseverliği, profesyonelliği ve özverili çalışmasıyla sağlıklarına önem verdiğini kanıtlamıştı. Çevremizdeki insanlara hizmet verilmiyorsa, insaniyetçilik ve vatanseverlik nedir ki? *** Dünyada kötülükler de var ama iyilikler de gelişmektedir. Boş konuşanlar var, ancak dürüst çalışanlar da çoğalmaktadır. Sebepsiz küstahlar var, ama mesleğine kendini adamış; her gün kendini geliştiren, şan, şeref ve şöhret için değil, alçakgönüllü insanlar da var.

Tuz kokarsa çaresi nedir...

*** Bazen sırf anavatanın havasını ve toprağını koklamak için günübirlik Edirne'yi ziyaret ettiğim de oluyor. *** Bazı tanıdık simalar, güya Türkiye'nin safında yer tuttuklarını belirtiyorlar, fakat aynı zamanda gidip buradaki FETÖ örgütü militanları ile samimiyetlerine devam ediyorlar. *** İnsanlarımız ve hele de genç nesiller, Bulgaristan'daki FETÖ militanları tarafından, medya ve sanal alem enstrümanları sayesinde zehirlenmeye devam edilmekte.

Hristo İvanov, Türkiye ziyareti gerçekleştiriyor

*** Hristo İvanov ve beraberindeki heyet iki gündür Türkiye ziyareti gerçekleştiriyor. *** "Bizim partimiz herhangi bir etnik ayrımcılık yapmıyor ve var gücümüzle ülkemizin tamamen demokratikleşmesi için mücadele etmekteyiz. Umarız Türkiye'de yaşayan göçmenler tarafından da haklı davamız büyük destek bulur..."

Türkiye Bursları ile tanışalım...

Türkiye Bursları 2021 başvuru tarihleri nedir? Türkiye Bursu başvuru nasıl yapılır? YTP Türkiye Bursları kimlere verilir? Türkiye Bursları 2021 başvuru tarihleri nedir? Türkiye bursu başvurusu nasıl yapılır? YTP Türkiye Bursları kimlere verilir?

Bir yıla veda ederken

Zor bir yılın sonuna gelindi. Yılın bilançosu hepimiz için çok ağır oldu. Her gün aldığımız ölüm haberleri ile sarsıldık. Asabımız, huzurumuz ve ekonomimiz bozuldu. İnşallah, yeni 2021 yılında birazcık daha mutlu bir yaşantımız olur! Bütün okuyucularımın yeni yılını kutluyorum! Bugün, yıl için yazdıklarıma bir göz attım ve dikkatinize bazı kısa metinler sunuyorum...

34 plakayla yapmasınlar bunu ba...

"Aga, bu kaldırım karolarından herkes beş on tane alıp evine götürüyor, fakat bizim İstanbullu bırçetler abartmış ve bütün arabayı doldurmuşlar. Bir de, 34 plakayla yapmasınlar bunu ba..."

Selamlar Köyü Macurları

*** Birinci Dünya Savaşı'nda Selamlar köyünü kuranların çocukları ve torunları askere alınmışlar ve birçok cephede savaşmışlar. Çanakkale Cephesi savaşlarında Selamlar köyünden otuz beş ( 35 ) genç şehit olmuş.

Demek ki, asıl Ana vatan Balkanlar oluyor...

*** Gün geçmiyor, birileri çıkıyor ve sarf ettiği zehir zemberek sözleriyle göçmen camiasının kanına fena şekilde dokunuyor ve tamamen konsantrasyonunu bozuyor. *** Belli ki, bir takım "bayağı eğitim görmüş" odak merkezleri, bizlerin safkan Türklüğümüzden tedirgin oluyor ve korkuyor. O zaman, hodri meydan, bu odak merkezlerine! Ülkemizde yaşayan 20 milyondan fazla Balkanlar kökenli göçmene hiç bir şekilde kimse dil uzatamaz ve etnik aidatları da asla tartışılamaz...

Şaban Güler Beyefendiyi Uğurlarken...

*** Şaban Bey, Bulgaristan'daki Türk toplumunun arasından çıkan ender ve gerçek Türk milliyetçilerinden birisidir. Daha 1970'li yıllarda komünist rejimin baskıcı tavırlarına karşı mücadele ettikten sonra, düzmece bir dava sonucunda uzun yıllar cezaevlerinde yatmıştır.

Jivkov rejiminin ruhu Çorlu'da dolaşıyormuş...

*** İbadet etmek için camisi eksik olan bazı yeni göçmen mahallelerinde, cami yapılmaması için imza kampanyaları düzenlenmiş. *** Ateizmi ilke edinmiş bir totaliter rejimi yıkıp gelmedik mi bizler bu ana vatana? Madem ki, dinsiz ve imansız yaşamayı tercih edecektik, o zaman neden geldik Türkiye'ye?*** Halbuki, 1989 yılında, bizler Türkiye'ye ilk ayak bastığımızda, bambaşka duygularla yere diz çökerek öptük bu kutsal toprakları...

Teblicilerden sonra, "haberciler" ortaya çıktı...

*** Bulgaristan menşeli "habercilerin," USA menfaati ve yararı için çalıştıklarını açıkça belli.*** FETÖ için Bulgaristan, sınır konumu itibari ile çok önemli ve vazgeçilmezdi. Ayrıca karşılarında komünist rejimin pençesinden yeni kurtulmuş bir Türk azınlık toplumu duruyordu. *** Gizli ve sahte profillerle, kendilerini kamufle ederek gece gündüz sanalda cirit atıyorlar ama kendilerini deşifre etmek için fazla uğraş vermiyorsun... *** FETÖ'nün "F'sini" bilmeyenlere, Türkiye karşıtlığı aşısı yapılıyor...

Boyko, neden bunu bize yapıyorsun?

*** Sonuçta, yüzlerce insanımız aldatılmış oldu veya kendi başına göre hareket etmenin kurbanı olarak, yok yerine 14 günlük ev karantinasına alındılar. *** Bulgaristan sınırında, yanlarında hazır getirdikleri Koronavirüs testleri geçersiz sayıldı, çünkü ortaya isim denksizliği ve karmaşası çıkmıştı. Bulgaristan resmi makamları, bu sefer neden isim denklik belgelerini tanımıyorlar ve onu yok sayıyorlar?

Toplam 488 haber.