Mizah

Istrancalı çobanın volta atma sevinci Istrancalı çobanın volta atma sevinci
BAŞ REHBER FIKRALARI BAŞ REHBER FIKRALARI
HARAMİ DERE'DE 40 HARAMİ KARARI O İTE 50 000 LEVA VERİLSİN... HARAMİ DERE'DE 40 HARAMİ KARARI; O İTE 50 000 LEVA VERİLSİN...
ISTRANCALI ÇOBANIN TABLET NOTLARI ISTRANCALI ÇOBANIN TABLET NOTLARI
TÜRKLER SEÇİYOR, PAPAZ MADALYA TAKIYOR TÜRKLER SEÇİYOR, PAPAZ MADALYA TAKIYOR
NİHAT ALTINOK'TAN  KUMALİ FIKRALARI NİHAT ALTINOK'TAN KUMALİ FIKRALARI
İÇ AÇICI RENKLERİN SANATÇISI İÇ AÇICI RENKLERİN SANATÇISI
Mizah Haberleri

Istrancalı çobanın volta atma sevinci

*** Saraydan ferman buyurdular! *** Yetti gari! *** Yolda görenler bıyıklarıma bayılacaklar. *** Köfte Niyazi. Biz onun yanında Somalili fellah gibi duruyoruz.

BAŞ REHBER FIKRALARI

Restoranda oturan rehbere garson sorar: " Dayı ne istersiniz?" " Menüyü getir de bi bakalım Hüsmen!" " Benim adım Hüsmen değil dayı!" " Öyle mi, o zaman ben de senin dayın değilim..."

HARAMİ DERE'DE 40 HARAMİ KARARI; O İTE 50 000 LEVA VERİLSİN...

Bugün Eski Cuma'ın (Tırgovişte) Haramidere ( Razboyno) köyünde ilginç gelişmeler yaşandı. Baş haremi ve lavkacı Ali Peevski voyvodanın 40 tane yerel haramisi Harami dere'de toplandı. Ellerindeki bütün raporlar, yaklaşan seçimlerde harami çetesinin bu sefer mağlup olma olasılığını öngörüyordu. Mestan Paşanın tugayları bir kere saldırıya geçmişlerdi, hızlı ve gizli bir şekilde ilerliyorlardı.

ISTRANCALI ÇOBANIN TABLET NOTLARI

Yağcılara gelirsek. Onlar her dönemde var olmuşlardır ve var olacaklardır. Sadece yağları değişir; Ayçiçeği yağı, Susam yağı, Pamuk yağı, Mısır özü yağı, Margarin ecnebi kökenli sanırım. Tere yağı, Halis muhlis inek yağı, Zeytin yağı ve Kuyruk yağı. En makbulü bu. Kuyruğa yapışan, çek babam çek. Eller cıvık cıvık, suratta gülücük.  Yağ çekmenin, makam ve mevki ile bir ilgisi yoktur. En tepedekinden en diptekine kadar her insan biraz yağcıdır.

TÜRKLER SEÇİYOR, PAPAZ MADALYA TAKIYOR

Bu adamı almışlar ve bir şekilde Türk partilerinin birisine resmen devşirmişler. Sözde bunu “Türkleştirmişler”, güya artık Mecliste bizim hak ve hukukumuzu savunacakmış. Bula bula bu mentereciyi bulmuşlar işte! Aslında bu bilinçli yapılıyor, ya da zeka kıtlığından. Geçenlerde meşhur Filibeli papazın, bunun boynuna bir madalya astı. Ne için biliyor musunuz?

NİHAT ALTINOK'TAN KUMALİ FIKRALARI

Kırmızı ışıkta bekleyen Kumali'ye, dağdan ilk defa şehre inmiş, bir amca sorar; "Hangi ışıkta kimler karşıya geçer be evlat?" Kumali, amcayla biraz eğlenmek ister ve şöyle izah eder; "Kırmızı ışıkta komünistler,sarı ışıkta faşistler, yeşil ışıkta da herkes geçer!"

İÇ AÇICI RENKLERİN SANATÇISI

Çizgi insanın aynasıdır. Herkes karikatüründen kendini çizer. Sanatçıyı tanımasanız da, çizgisini görünce onun kişiliğini tüm açıklığıyla görürsünüz.

Toplam 8 haber.