Güncel

Deliorman'da ne Türk biter ne de bindallı... Deliorman'da ne Türk biter ne de bindallı...
Koronavirüs meslek seçimlerini de etkiledi Koronavirüs meslek seçimlerini de etkiledi
Süre aşımına uğrayan pasaportların geçerliği 6 ay uzatıldı Süre aşımına uğrayan pasaportların geçerliği 6 ay uzatıldı
O kötü günler geri gelmesin ve unutulmasın O kötü günler geri gelmesin ve unutulmasın
AVM'lerdeki market alışverişi yüzde 130 arttı AVM'lerdeki market alışverişi yüzde 130 arttı
VERBİS'e kayıt süresi 30 Haziran'da bitiyor VERBİS'e kayıt süresi 30 Haziran'da bitiyor
Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana
Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler? Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler?
Bulgaristan sınırı tamamen 15 Haziran'da açılacak Bulgaristan sınırı tamamen 15 Haziran'da açılacak
Kapıkule, Dereköy ve Hamzabeyli'den rahatlıkla giriş çıkın yapmayı pek heveslenmeyin... Kapıkule, Dereköy ve Hamzabeyli'den rahatlıkla giriş çıkın yapmayı pek heveslenmeyin...
Üniversite adaylarına tavsiyeler: Evde maskeyle deneme sınavı çözün Üniversite adaylarına tavsiyeler: Evde maskeyle deneme sınavı çözün
Kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz, bilmeyenlere ise duyurulur... Kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz, bilmeyenlere ise duyurulur...
Telefonlara en çok WhatsApp Messenger indirildi Telefonlara en çok WhatsApp Messenger indirildi
Çitlembikler Ala Boyanırken Çitlembikler Ala Boyanırken
Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği
Istrancalı Çobanının Koronalı Hayalleri Istrancalı Çobanının Koronalı Hayalleri
Sivil İtaatsizlik, Başı Bozuklar Sivil İtaatsizlik, Başı Bozuklar
Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor? Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor?
Bulgaristan iki günlüğüne sınır kapılarını bize kapattı Bulgaristan iki günlüğüne sınır kapılarını bize kapattı
Geleneksel 'Askıda Ekmek' uygulamasına yoğun ilgi Geleneksel 'Askıda Ekmek' uygulamasına yoğun ilgi
Güncel Haberleri

HOROZ YERİNE TAVUK ÖTER Mİ?

* Yenilmez ruh kantarda, ya da elektronik terazide tartılmaz. * Türk erkeklerinin rolünü küçülterek ve onları bertaraf ederek, yerlerini kadınlarla doldurmak istiyorlar. * Türk erkekleriyle başa çıkamayacaklarını anlayanlar, uyumuyorlar. Çocukları ana-okuluna toplayıp önlerine domuz yemeklerini dayadıktan sonra biraz rahatlamışlardı. * Bulgaristan’da son 50 yılda hiç çocuk şiiri kitabı basılmadı... * “Biz Türk ailesindeki ortamı nasıl bozabiliriz?” sorusuna cevap aranıyor. * Köle olmak çok kolay! Ama kölelikten kurtulmak çoooook zooor olacak!

ŞEHİTLERİMİZ SAYGIYLA ANILACAK

Yılın son günlerine doğru, Kırcaali bölgesinin çeşitli yerleşim yerlerinde, her zaman olduğu gibi, bu sefer de 1984/85 yıllarında buralarda cereyan eden trajik olayları anmak için düzenlenen geleneksel törenler için hazırlıklar başladı.

MESELE AYAĞA KALKMAKTIR

Bireysel olarak her alanda son derece başarılı fertlerimiz var, ama daha fazlası için sadece işinde iyi olmak yeterli olmadığını artık herkes çok net idrak etmiştir. Daha fazlası için, yönetici pozisyonları için, daha farklı destek gerektiğini herkes iyi anladı. İşte tam da bu farklı desteğin yolu, aramızdaki dayanışmadan geçmekte.

ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN, HALİMİZ VAKTİMİZ YERİNDE...

Tören alanlarında herkesi göremediğimize göre, aslında biz, Cebel'e veya Killi'ye, saygı duruşunda bulunmak için mi gidiyoruz, ya da oralardan sadece beş on kile buzağı eti getirmek için mi?

ŞEHİTLERİMİZE KARŞI SAYGILI OLALIM!

Anıt Çeşme'nin birkaç yerine bir siyasi partinin inisiyalleri kondurulmuş. Halbuki, şehitlerimizi verdiğimiz o tarihte, henüz aynı bu siyasi parti kurulmamıştı, bu kardeşlerimiz bizim özgürlüğümüz için canlarını feda ettiler, herhangi bir siyasi partinin rantı için değil.

ATATÜRK  KADAR SEVİLİYOR

Sivas’ta yaşayan ve bir lisede teknisyen olarak görev yapan 51 yaşındaki Muhittin Erol, Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliğiyle dikkat çekiyor. 80 yıl önce ailesi Bulgaristan’dan Sivas’a göçen evli ve 2 çocuk babası Muhittin Erol Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliğiyle görenleri şaşırtıyor.

NE HİKMETTİR BU BÖYLE ?

İsterseniz biraz, şairin dediği gibi, tarihin sarı yapraklarını da karıştıralım. Köy meydanında bir heykel var. Heykelin ön yüzünde Birinci Cihan Savaşı’nda yaşamını feda eden Hristiyan askerlerin tek tek isimleri yazılı. Dünya emperyalistlerinin düzenledikleri bu korkunç insan kırımında nice Müslüman evlatları da can vermiş, şehit düşmüşlerdir! Heykelin ne arka tarafında, ne sağında, ne solunda onların isimlerini bulamazsınız.

ADI VE ÖZGÜRLÜĞÜ UĞRUNA ÖLÜMÜ NİŞAN SEÇTİ

Bizim eşsiz kahramanımızdı. Hüsniye Abla, gideli on dört yıl dolmuş. Özgürlüğümüzün sembolüydü. Tertemiz duyguların mert Kadını. Türk erkeğini utandıran. Bulgara karşı tek başına direnen.

HER ŞEY VATAN İÇİN!

Hasan Ayyıldız, bizler için gerçek anlamda bir bayraktır, kendisi daha 1970 yıllarda, BKP’nin bizlere karşı olan tutumunu değiştirdiğini erken kavramış olacak ki, tek başına buna bir dur deme yolları aramaya başlamış ve son çare olarak, Kırcaali’nin en yüksek binası olan, yeni inşa edilmiş otel Arpezos’un tepesine bir koskocaman Türk Bayrağı asmış…

Herkese yaranmak isteyenlerin kaçınılmaz sonu

Ve işler ters gitmeye başladığında, iktidarların yanında kalan ve sonuna kadar onları savunan yine yola ilk çıktıkları, çekinmeden eleştiren ve yanlışa yanlış diyenler olur. Aklıselim kişiler yanlarında asla riyakâr ve eyyamcı insanlar barındırmaz.

KİMSE BANA GELİP, NASIL BİR MÜCADELE  VERDİĞİMİZİ SORMADI

* 1989 yılı öncesi, komünist rejime karşı verdiğimiz mücadele esnasında verilen onlarca şehit ve gazimiz var. Bunları tanımamamız için bazı odaklar elinden bütün geleni yaptı. Bu sebepten dolayı, kimler tarafından nasıl bir mücadele verildiği genelde bilmiyor. * Çok sevdiğim halkım, benim anlattıklarım, 1989 yılları öncesi ve sonrası için bir aydınlatma olacaktır. Sizlere yardımcı olabilmek için, olaylara sırası ile fazla uzatmadan gireceğim, onları yaşadığım gibi net anlatacağım.  * Türk olan arkadaşlarımı bir yere topladım ve eğer isimlerimize dokunmaya kalkışırlarsa, kamyonlarımızı sınıra kadar sürecektik ve uçurumdan aşarı doğru Yunanistan'a geçmeyi karar aldık... * Türk makamlarına durmadan, acilen tedbir alınsın, bize yakın zamanda saldıracaklar diye uyarılar gönderiyorduk. Hatta, komünist partinin bu yönde aldığı gizli bir kararın fotokopisini bile göndermemize rağmen, her zaman bizi rahatlatıcı cevaplar aldık.

REJİM BUNLARIN RUHLARINI HACZETMİŞTİ

* Manzara karşısında insanın tüylerinin ürpermemesi mümkün değildi. Sayısız kalaşnikoflu ve köpekli polis etrafı sarmış, kuş uçurtmuyorlardı…

TÜRKİYE'M, BAŞIN SAĞOLSUN! ŞEHİDİMİZ VAR!

İstanbul, Sancaktepe'de askeri bir helikopter düştü. 4 askerin şehit olduğu, bir askerin ise yaralandığı öğrenildi. Şehitlerimizin arasında göçmen kökenli Kr Plt Ütğm Aykut Yurtsever'de bulunuyor.

BALKAN VE ANADOLU'NUN NİKAHINDA PÜRÜZ ÇIKTI...

Bir çoğumuz iki ülke kimlikleri taşıyoruz, çifte vatandaşız. İki ülke arasında gezip tozuyoruz ama evrak üzerinden bir takım ciddi sıkıntılar yaşamaktayız. Bunları gidermek için boşuna zaman harcıyoruz, paramızı çarçur ediyoruz. Eskiden genelde köy yerinden veya komşu köyden evlenirdik, şimdi ise Anadolu toplumu ile kaynaştık ve karıştık. Van'dan gelin aldığımız da oluyor, Gaziantep'e kız verdiğimiz de. Sonra, bunların birer ikişer çocuğu doğuyor. Daha sonra genç çiftlerimizi Avrupa merakı sarıyor ve illaki çifte vatandaş olmak için Bulgaristan'ın yolu tutuluyor.

BALKAN SUYU BERRAK OLUR, İÇMEYENLER BUNU BİLMEZ! BU CAMİAYA BİR ŞEY OLMAZ!

* Birilerinin neden bunca aceleci davrandığı pek anlaşılmadı, sanki ateşten mal kaçırmak isteniyordu, ya da dernek eski başkanın gölge etkisi altında bırakılması hedefleniyordu. * Artık göçmen camiasının fertleri her siyasi ve toplumsal akımın içinde yer almakta. Ülkenin hızla gelişen dinamiklerini de göz önünde bulundurursak, bu güzide derneğimizi ne denli gelişmeler beklediğini kavrayabiliriz. * Son yıllarda, Bal-Göç derneği bizim gözümüzde bir CHP ve DPS kalesi olarak lanse edildi. Bu bir hataydı ve yanlıştı! * Bir bakıyorsun, pompoz ve yanıltıcı başlıklar, sanki Bal- Göç bitmiş ve kapısına kilit vurmuş havaları estirilmeye çalışılıyor. İstifa eden yedi kişilik küskün grup ve bunların arkasında duran pısırıklar, iki Bursalı gazeteciye neden yorum sipariş ettiler? * Bal-Göç; Yerel veya Genel Seçimlerde, üyesi olan ve bu güne kadar hizmet etmiş tüm adayları (Milletvekilliği, Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği), dün olduğu gibi bu gün de siyasi parti gözetmeksizin, eşit mesafede, açık ve net olarak desteklemeye devam edecektir.

TERHİS OLMASINA 4 AY KALMIŞTI

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan Topçu Er Yusuf Önder, Antalya'nın Alanya ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Toplam 447 haber.