Güncel

Deliorman'da ne Türk biter ne de bindallı... Deliorman'da ne Türk biter ne de bindallı...
Koronavirüs meslek seçimlerini de etkiledi Koronavirüs meslek seçimlerini de etkiledi
Süre aşımına uğrayan pasaportların geçerliği 6 ay uzatıldı Süre aşımına uğrayan pasaportların geçerliği 6 ay uzatıldı
O kötü günler geri gelmesin ve unutulmasın O kötü günler geri gelmesin ve unutulmasın
AVM'lerdeki market alışverişi yüzde 130 arttı AVM'lerdeki market alışverişi yüzde 130 arttı
VERBİS'e kayıt süresi 30 Haziran'da bitiyor VERBİS'e kayıt süresi 30 Haziran'da bitiyor
Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana Uzak Eğitim Raporu açıklandı: İlkokul öğrencileri yüz yüze eğitimden yana
Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler? Evde çocuklarınızla teknolojiyi kullanarak yapabileceğiniz etkinlikler neler?
Bulgaristan sınırı tamamen 15 Haziran'da açılacak Bulgaristan sınırı tamamen 15 Haziran'da açılacak
Kapıkule, Dereköy ve Hamzabeyli'den rahatlıkla giriş çıkın yapmayı pek heveslenmeyin... Kapıkule, Dereköy ve Hamzabeyli'den rahatlıkla giriş çıkın yapmayı pek heveslenmeyin...
Üniversite adaylarına tavsiyeler: Evde maskeyle deneme sınavı çözün Üniversite adaylarına tavsiyeler: Evde maskeyle deneme sınavı çözün
Kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz, bilmeyenlere ise duyurulur... Kim olduğumuzu çok iyi biliyoruz, bilmeyenlere ise duyurulur...
Telefonlara en çok WhatsApp Messenger indirildi Telefonlara en çok WhatsApp Messenger indirildi
Çitlembikler Ala Boyanırken Çitlembikler Ala Boyanırken
Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği Motosikletli gönüllülere akaryakıt desteği
Istrancalı Çobanının Koronalı Hayalleri Istrancalı Çobanının Koronalı Hayalleri
Sivil İtaatsizlik, Başı Bozuklar Sivil İtaatsizlik, Başı Bozuklar
Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor? Koronavirüs sonrası dünyayı neler bekliyor?
Bulgaristan iki günlüğüne sınır kapılarını bize kapattı Bulgaristan iki günlüğüne sınır kapılarını bize kapattı
Geleneksel 'Askıda Ekmek' uygulamasına yoğun ilgi Geleneksel 'Askıda Ekmek' uygulamasına yoğun ilgi
Güncel Haberleri

CHP OSMANGAZİ TEŞKİLATININ TAVRI ASLINDA KİMEDİR?

CHP'nin içinde hakim olan bir kitle var. Her ne kadar Emin Balkan, kendi partilerinin adayı olmasa da, Bursa'da açık ara en büyük potansiyele sahip göçmen camiasının güçlenmesini ve etkili olmasını istemeyen bir kitle bu. Çünkü, çok iyi biliyorlar ki, göçmen camiası, kendi içinden güçlü adaylar çıkarırsa, ileride hakimiyetini kaybedecekler. Aynı durum, Yüksel Özkan, aday gösterildiğinde yaşandı. Yüksel Özkan'ın beklenenin altında oy almasının en önemli sebeplerinden biri, Yıldırım ilçe teşkilatının seçimleri sabote etmesi olmuştur.

BAL-GÖÇ PARTİSİ Mİ KURACAĞIZ NEDİR...

* Herif, Sütkesiği'nde çıkmış kürsüye ve avaz avaz bağırmakta. Güya, Türkiye'nin işlerine karışmasını istemiyormuş. İstemez, tabi ki, çünkü işine gelmiyor. Halbuki, Türkiye veya göçmen camiası, henüz bunlardan bir hesap sormaya yanaşmadı. Herhalde, bütün korkuları da bundan kaynaklanmakta... * Göçmen derneklerinin içine siyasetin sızması neticesinde ortaya çıkan nahoş gelişmelerle karşı karşıya kalmaktayız. Sağcısı ve solcusu, derneklerimizi parsellemek kaygısına düşmüş. Ortalık, dernekler sayesinde siyasi kariyer hayal edenlerden geçilmiyor.

NEŞELİ YILLARA

Bir yıl daha eksildi hayatımızdan denir ya; aslında buna bir yıl daha eklendi hayatımıza diye bakmak da mümkün. Her birimiz kendi adımıza geçen yılın bir değerlendirmesini yapacağız. Aslında bir değerlendirme furyası kaplayacak etrafı. Bu yıl neler oldu? Yılın en iyileri, bu yıl çıkan kitaplar vs.

YOL

Yolcu yolunda gerek derler ya, hani o saat çalınca, sırtlarsın yükünü ve düşersin yollara... Evvel zaman yolcuları kim bilir nasıldı? Upuzun geçen yollarda, ne hikayeler anlattılar birbirine. Meselâ, bir kervansarayda eşkıyalardan kaçmayı düşünen kişiler, aralarında neleri konuşup, birbirine kenetlendiler?

PARA KOKUSU

"Anamı babamı trafik kazasında kaybettim. Ekmek alacak param yok, biraz para göndere bilir misin." Vay be, paranın kokusunu ta Gana'dan almış. "- Kızım, yavrucuğum. Senin bilgisayarın var. İnternetin var, onu kullanma becerin var. Allah bilir daha nice becerilerin vardır.

POŞET! POŞET! POŞET!

Dün yerimden kalktım atıştırmak için dolaba bakarken dikkatimi çekti. - Peynir, plastik kutuda. - Zeytin, plastik kutuda. - Sucuk, suni plastik bağırsak. - Dolabın içi, kapak kaplamaları plastik. Yer döşemeleri - laminat, parkeler plastik.

BARIŞ VE MUTLULUK YILI OLSUN!

Şahsi menfaat ve ihtiraslardan kurtulup, halka hizmet, hakka hizmet bilinciyle hareket ederek, Balkanlar'da varlıklarını sürdürme çabası gösteren insanlarımızın, eğitim ve sosyal gelişimine katkı sağlamak çabası içinde olan aydınlarımızın sayısının artması, dolayısı ile de güzel Türkçemizin oralarda da kullanılması önem arz etmektedir.

DAĞA KÜSEN FARELER - 2.

Parti şaibeli kişilerden temizlenmiş ve çok daha güçlü, bundan önemlisi artık sağlam temeller üzerine oturtulmuş şekilde yoluna devam edecektir.

TÜRKİYE'YE DİL UZATAN HAİNDİR...

O insanlar; bizim kardeşlerimiz, kız kardeşlerimiz, dedelerimiz, yeğenlerimiz, özümüzden, canımızdan bir parçadır. Sen patates tarlasında tay duramazken, Bulgaristan Türklerinin isimlerini, namusunu, töresini, adetlerini, yaşam biçimini, ezanını ve imanını savunmak için ilk büyük direnişi gerçekleştirdiler, şehitler verdiler.

TÜRKAN BEBEĞİ ANARKEN, GÖZDEN KAÇAN GERÇEKLER

Asimilasyon döneminde yaşananları anma törenleri, aynı zamanda bizlere başka bir konuyu daha hatırlatmakta. Jivkov döneminin karanlık günlerinde, haklarımızı korumak için mücadele vermiş ve bu uğurda özgürlüklerini, sağlıklarını, hatta hayatlarını kaybetmiş olanların, bu törenlerde fazlasıyla hak ettikleri saygının gösterilmemesi.

DOST PARTİSİNDEKİ İSTİFALAR - FARE DAĞA KÜSMÜŞ, DAĞIN HABERİ OLMAMIŞ

Sonuç olarak olması gereken olmuştur ve DOST çok daha sağlam, bozguncu ve fitnecilerden arınmış şekilde yoluna devam edecektir. Bunların istifası, DOST'a gönül verenleri daha da mobilize edecektir.

Местан: Партия, която гради паметници на възродители, няма право да си присвоява имената на жертвите

Днес се проведоха два митинга – на ДПС и политическото лицемерие и на ДОСТ и на човешкото достойнство и чест, и искрената почит пред саможертвата на героите от съпротивата срещу комунистическия режим, сред които е и 17-месечната Тюркян, обяви Лютви Местан. Според него на единия митинг  хора са дошли със сърцата си, а на другия с платени автобуси и организирани от Централата и Сараите.  Колко са реалните привърженици на ДПС се видя на митинга в Момчилград. Там бяха останали само партийците на Доган, а платените автобуси вече си бяха тръгнали към далечните краища на България, защото пиарската кампания беше планирана, за пред медиите на Тюркиян чешма.

NEREDESİN MÜMİN GENÇOĞLU VEYA NEDEN YÜKSEL ÖZKAN AHMET DOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ ?

Bizim DPS saflarında duran veya başka partilere sempati duyan kardeşlerimizle bir derdimiz bulunmuyor ki. Biz gerektiğinde aynı tastan aş yemesini de biliriz, kombil pidesi de kaşıklarız. Tasamız ve mücadelemiz, sadece DPS'nin başında ve içerisindeki totaliter sistemin yaramazları ve hayırsızlarıdır.

MESTANLI MÜSLÜMANLARINDAN PROTESTO DEKLARASYONU

Son zamanlarda Başmüftülüğün karşılaştığı hukuksal sorunlarla ilgili, Mestanlılı Müslümanlar ve Cami Encümeni Üyeleri, geçen günkü Cuma Namazı'ndan sonra istişare toplantısı düzenleyip, bir protesto deklarasyonu kabul ettiler ve bunu Yüksek İslam Şurası, Başmüftülük, Bölge Müftülüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği yetkililerine gönderdiler.

KUSURA BAKMAYIN, İÇİME SİNMİYOR!

Türkan Bebeği şehit eden askere vur emri veren General İlko Semercjiev’in anıtını dikenler; Milli ve kültürel kimliğimize uygulanan soykırımın mimarı Penço Kubadinski adlı şahıs için anıt dikmek üzere oy kullananlar; Sofya’da Cuma namazı öncesi cemaatimize saldırıp seccadeleri yakan şahsı milletvekili adayı gösterenler;

CEBELLİLER 2018 YILINA VEDA ETTİ

Cebel Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği'ne bağlı Kadın Kolları'nın geleneksel yıl sonu etkinliği, bu akşam Bursa'daki Olimpik Havuz sosyal tesislerinde düzenlendi. 2018 yılına veda gecesi muhteşem bir Yeni Yıl kutlaması atmosferinde gerçekleşti.

Toplam 447 haber.