Glavinitsa Belediyesi Başkanlığına AÇIK MEKTUP

Bugün artık, koskoca okul binası boş, avlusu çocuk cıvıltısına hasret derken, bir de ne göresin: Adam okul avlusunu tarla yapmış ve çalışıyor. Duyduk ki, okul satılmış. Buna da 'Eski köye yeni adet!' derler. Şu satış işlemi, gerçekten hangi aklın oyunu?

PAYLAŞ
Glavinitsa Belediyesi Başkanlığına AÇIK MEKTUP
Bugün artık, koskoca okul binası boş, avlusu çocuk cıvıltısına hasret derken, bir de ne göresin: Adam okul avlusunu tarla yapmış ve çalışıyor. Duyduk ki, okul satılmış. Buna da “Eski köye yeni adet!” derler. Şu satış işlemi, gerçekten hangi aklın oyunu?
Misyon Gazetesi -

Glavinitsa Belediyesi Başkanlığına

AÇIK MEKTUP

Sn. Başkan,

Emirköy ( Suhodol )köyünde İlköğretim Okulu, 1945’ten beri var/dı. Önce orta kısmını aldılar, sonra da İlkokulu taşıdılar Sokol köyüne.

Köydeşlerimiz yeni okul yapmaya kararlıydı. O günlerin Silistre İl Belediye yönetiminden Yordanov ile gidip görüştüler.

O, bu iş için mimar Neykov’u önerdi. Memişlerin Hasan -köydeş Hasan İbramov - inşaat grubuyla (‘stroitelna grupası’yla) okul işini üstlendi.

Köydeşlerimizin canla başla çalışması sonucu, okul hazırdı. Çok uğraşıldı ve köyde yeniden İlköğretim Okulu açıldı.

Gel zaman git zaman, günün birinde okul kapandı. Komşu Sokol köyüne taşıdılar çocukları. Okulumuzun kısa tarihçesi işte böyledir...

Bugün artık, koskoca okul binası boş, avlusu çocuk cıvıltısına hasret derken, bir de ne göresin: Adam okul avlusunu tarla yapmış ve çalışıyor.

Duyduk ki, okul satılmış. Buna da “Eski köye yeni adet!” derler.

Şu satış işlemi, gerçekten hangi aklın oyunu?

Nasıl başarmış bunu yapan?

Öğrenmek hakkı doğuyor.

Köyün ve köydeşlerimin, özellikle seçmenin bilgilenmesi için, katkınız olacağı umuduyla varız. İnşallah, size karşı olan güvenimiz sarsılmaz!

Selamlar!

Celil YUNUS,

Emekli Öğretmen

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN