İnsan

İnsan Haberleri

DAĞ VE İNSAN

Bu koca dağı tanımayan, her ne kadar Rodoplar'daki yaşamı mistik ve esrarengiz olarak tahmin etse de, buradaki zor hayat koşullarına rağmen, dağlı insanı huzurlu ve mutlu sayılır, çünkü yaşam gücünü bu dağdan alıyor. Bu dağın eteğinde ve doruğunda yaşayanlar, onun ruhunu ve şartlarını kabul edenlerdir, kendileri çoktan Rodoplar'la bütünleşmiş ve günümüzün internet çağı esiri bunu asla anlayamaz.

KUAFÖR SALONU DEYİP GEÇMEYİN

* Göçmen kadın; Laf açılırsa, "Çalış çalış, sonu yok!" diye kısık sesle mırıldanır. *İstanbullu kadın; Çok acelesi olan bu müşteri, bana anasından emdiği süte kadar anlatır durur *Bir kuaför salonuna giden göçmen kadının ve yerli İstanbul hanımefendisinin arasındaki davranış ve kültür farkı nedir?

YORGUNLUKTAN TRENDE UYUYA KALMIŞTIM

Zürih'te bir Türk kafesinin ikinci katında bir odaya ayna ve koltuk yerleştirerek işe başladım. Hemen çevredeki Türk kadınları ve komşuları müşterim oldu. Tofle Perma uygulamasıyla meşhur oldum. Daha sonra benim kaçak "kuaför salonuma" bizim gibi mülteci kaçaklar da gelmeye başladı. Deyim yerindeyse, dünyanın her yerinden kadınların saçını kestim ve boyadım.

Toplam 60 haber.