Güncel

Beyaz şapkalıları kimler kullanıyor? Beyaz şapkalıları kimler kullanıyor?
Bulgaristan demokratikleştikçe, ortadaki Türk düşmanlığı eriyecektir Bulgaristan demokratikleştikçe, ortadaki Türk düşmanlığı eriyecektir
Yaza özel hamile koleksiyonu hazırlandı Yaza özel hamile koleksiyonu hazırlandı
Z kuşağının yüzde 47'si yalnız ve dışlanmış hissediyor Z kuşağının yüzde 47'si yalnız ve dışlanmış hissediyor
Zor zamanda güzel bir dayanışma örneği Zor zamanda güzel bir dayanışma örneği
'Uzaktan eğitim hayatın bir parçası olacak' 'Uzaktan eğitim hayatın bir parçası olacak'
Konut aidatları el yakıyor en fazla bu ilçede aidat toplanıyor Konut aidatları el yakıyor en fazla bu ilçede aidat toplanıyor
Otomobilde '2. el sıfır' fırsatçılığı plaka takıp, yüksek fiyattan satıyorlar Otomobilde '2. el sıfır' fırsatçılığı plaka takıp, yüksek fiyattan satıyorlar
Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler Bu yazın modası renkli ve desenli elbiseler
Sabiha Gökçen'de dış hat uçuşları başladı Sabiha Gökçen'de dış hat uçuşları başladı
Kırcali'deki mahkemelerden af çıkmıyor Kırcali'deki mahkemelerden af çıkmıyor
Komşunu çağır, senin çöpünü de atsın Komşunu çağır, senin çöpünü de atsın
AB kapılarını 1 Temmuz'a kadar kapattı. Ev karantinasına devam kararı AB kapılarını 1 Temmuz'a kadar kapattı. Ev karantinasına devam kararı
Gün olur gene devran döner, biz birbirimize yardım ederiz Gün olur gene devran döner, biz birbirimize yardım ederiz
Beni ısırmayan yılan bin yaşasın modundayız Beni ısırmayan yılan bin yaşasın modundayız
Ebeveynler dikkat: Çocuğunuz internette istismara maruz kalıyor olabilir Ebeveynler dikkat: Çocuğunuz internette istismara maruz kalıyor olabilir
Deliorman'da ne Türk biter ne de bindallı... Deliorman'da ne Türk biter ne de bindallı...
Koronavirüs meslek seçimlerini de etkiledi Koronavirüs meslek seçimlerini de etkiledi
Süre aşımına uğrayan pasaportların geçerliği 6 ay uzatıldı Süre aşımına uğrayan pasaportların geçerliği 6 ay uzatıldı
O kötü günler geri gelmesin ve unutulmasın O kötü günler geri gelmesin ve unutulmasın
Güncel Haberleri

İCRAATA GEÇELİM, BABAM, İCRAATA...

* Memleket ile bağlarımız hiç bir zaman kopmadı. Artık genç yaşta emekli olanlar akın akın gidip eski evlerinin çatılarını onarıyor, yeni temeller atılıyor, ya da Hollanda'ya çiçek toplamaya gidiliyor. Farklı bir dönemece girmekteyiz. İleride Bulgaristan'daki halimiz ne olacak? * En son Lütvi Mestan'a umut bağlamıştık. Ama açıkça belirteyim. Birileri Lütvi Mestan'ı susturdu. Dur dediler kendisine. Azınlık statüsü için imza kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyayı sonlandırmasını istediler. Bunlar resmen açıklanmayan durumlar, oyalama taktikleri ve günü kurtarma operasyonlarıdır. 30 yıldır izlenen süreç devam edecektir... * Evet, kargam gak yaratamıyor, çünkü memlekette bazıları kaos yaratmaya devam etmekte. Kaotik ortamlarda ise düş kırıklıklarına uğramaktayız. Siyah leş kargalardan bile medet ummaktayız.

CAMİAMIZIN KONGRESİ NE ZAMAN

Yapılacak kongreden camiamız adına istikrar, camiamızı birlik ve beraberlik içinde hareket etmesini sağlayacak bir oluşum çıkmayacaksa, kongre yapılmasının bir anlamı olmayacaktır. Mevcut yönetim, rutin faaliyetleri, üstelik fazlasıyla yeterli bir katılım ile yerine getiriyor zaten. Burada hedef, bu camianın birlikteliği ise, önce bu uzlaşı sağlanmalıdır.

O ŞİMDİ BİR BAŞKASIYLA...

Bir aşkla sevildiğine inanmışken sevgilin bir başkasına gidiverir bir gün. Bu öylesine bir düşüştür ki yere çakılıp sersemleyebilirsin fena halde. Bununla sadece bir insanı değil kendine dair algını, bir hayatı, bir gelecek hayalini de kaybedersin. Tek teselli yeni baştan bir başka kişiyle bunun mümkün olmasıdır. Kırık bir kalp bunu kolaylıkla kabul edemez ama.

8000 KİLOMETRE UÇTU VE TORUNUNU GÖRDÜ

83. yaşındaki Hanife nine, uçakla 8000 kilometre mesafeyi kat etti ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan torunu Nezife'nin oğlu Kerem'i gördü.

"BULGAR" TÜRKÜ MESELESİ

* Bunlar, söz gelişi mi bu tabiri kullanıyor, yoksa; "Sizler Bulgar soyundan gelen, daha sonra Türkleştirilmiş bir topluluksunuz" mu demek istiyor? Asıl dikkat edilmesi gereken husus budur. * Sonunda birileri çıkıp, "Ne oldu tepki göstermez oldunuz. Bulgar Türkü olduğunuzu kabul mü ettiniz ?" diyebilir. * Camia olarak, bizim asıl odaklanmamız gereken mesele, ortalıkta hala Bulgar isimleri ile dolaşan soydaşlarımız olmalı.

KİMSENİN EVİNİN ÖNÜNE ÇADIR KURMADIK...

Yeni geldiğimiz zamanlarda hiç kimsenin evinin önüne çadır kurup, nargile keyfi yaptığımızı; babamın hiç bir bayanı taciz dolu bakışlarla süzdüğünü; annemin tesettürlü olmayan kadınlara iğreti gözlerle baktığını; erkek kardeşimin kimseye kafanızı keseceğiz diyerek saldırdığını hatırlamıyorum...

BULGAR İSTİHBARATI VE TÜRKİYE

Bulgaristan lideri Jirkov bir toplantıda “eğer bu insanlardan 200 ila 300 bininin terk etmesini sağlamazsak 15 yıl içerisinde Bulgaristan diye bir şey kalmayacak. Başka bir Kıbrıs’a dönüşecek” ifadelerini kullanmış.

ESKİ TAS ESKİ HAMAM AMA NE ZAMANA KADAR...

* Eğitim düzeyimiz yüksek olduğundan dolayı, bizleri aralarında görmekten hep çekindiler, çünkü cahil ve bilgisiz kişileri yönlendirmek ve manipule etmek çok daha kolay. * Şimdilerde yeni siyasi parti kurmak moda haline dönüştü. Aldığım bir habere göre, bir grup siyaset meraklısı, dünkü gün Ankara'ya gitmiş. Yeni bir parti kuracaklarmış. * Yakında, 16 Haziran günü, Filibe'de ise başka yeni bir siyasi oluşumun startı verilecek, şimdilerde davetiyeler dağıtılmakta. İlginç ve frapan olan ise, bu girişimi başlatacak olanların tümü, çok yakından tanıdığımız son dönemin başarısız siyasetçileri olmasıdır.

EN SONUNDA DAVAYI SATTIK

Gözü yaşlı eşlerin, geride kalan çocukların, dedelerini, belki de, hiç görmemiş torunların hesabından çektiğimiz kredinin ödeme taksitine af mı geldi zannediyorsunuz?

TÜRKLER, OYUNU KİME VERECEK?

Yiğidin harman olduğu yer, Peevski'nin kucağı değildir...

BUGÜN CEBEL'DE HAVA MUHTEŞEMDİ...

Ne oldu şimdi? Özür özür üstüne diliyorlar ama bunlara güven kalmadı ki. Artık peşlerinden koşan da olmaz. Tek çareleri kaldı; temizlenip, arınıp ve tövbe edip, aramıza dönecekler. Tabi ki, savcılıktan temiz kaydı da gerek!

CEBEL VE 19 MAYIS

30 yıl önce, burada olanlar konusunda fazla söze gerek yok. 30 yıl önce, Cebel'de yazılan destanı artık bilmeyen yoktur. O gün, Cebelliler sayesinde yaşananlar, Cebel'i Balkanlar'ın hak ve özgürlük savaşçılarının en önemli beşiklerinden biri olduğunu kanıtlamıştır.

BERABER BAŞARACAĞIZ

Son yıllarda, bazı siyasi odakların partizanlığı ve Cebellileri Cebellilere karşı kullanmaya kalkışmaları, bizleri derinden yaralamakta ve üzmekte. İşte bundan dolayı, iktidarda kalmak veya iktidar olmak uğruna, aramıza düşmanca giren bazı şahısları, bizler daha fazla çevremizde barındırma malıyız. Artık, buna bir son vermeliyiz!

DPS KIRCAALİ ÖRGÜTÜNDE BÜYÜK SKANDAL

Geçenlerde aldığı bütün görevlerinden istifa etmiş olan DPS İlçe Başkanı ve Muhtar Yardımcısı Mümünali Durmuş, bugün emniyet güçleri tarafından, görevini kötüye kullanmaktan ve işlediği büyük ölçüde finansal yolsuzluklarından dolayı tutuklandı. Bilindiği gibi, eski DPS yöneticisi Mümünali Durmuş'un isteği ve baskıları üzerine, iki yıl öncesi, Kırcaali belediyesi bünyesinde görev alan 20 den fazla memur, siyasi tercihlerinden dolayı, işten çıkartılmıştı.

SAYIN RUMEN RADEV, İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Rumen Radev, başkent Sofya'da iftar yemeği verdi.

MESELE BAL-GÖÇ DEĞİL, MESELE CAMİADIR...

STK'larımızın çoğalması olumlu bir gelişmedir. Bu daha fazla insanımıza ulaşmak demektir. Ama burada esas olan bu gücü birleştirmeyi başarmaktır. Camiamızın amacı bu güçleri birleştirip, karar verici mekanizmaların içinde söz sahibi olabilmektir.

BULGARİSTAN'DAKİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Göçmen camiası ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, bizler her zaman ve her konuda Bulgaristan'daki kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Buradan elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız ve esirgemeyeceğiz. Bu toplantımızı paralel olarak aynı günde gerçekleştiriyoruz, çünkü bizim kalplerimiz de bugün Kırcaali'de atmakta.

LÜTVİ MESTAN'IN GEÇİRDİĞİ KAZA, KOMPLO TEORİLERİ VE FAZLASI

Burada, bu kazayı kimse farklı yerlere çekmesin ve değişik beklentiler içine girmesin. Özellikle de birilerinin paralı ayakçılığını yapan bazı komplo meraklıları. Yok DOST ağır yara alacakmış da, yok orada bilmem ne toplantısı yapılmış da, yok toplantıya şunlar bunlar katılmış da, filanca kişilerin orada ne işi varmış gibi öküz altında buzağı arama gayretleri içine girmiş birileri...

YÜKSEL ÖZKAN, TEKRAR BAL-GÖÇ GENEL BAŞKANI OLABİLİR Mİ?

Sivil toplum kuruluşlarının siyaset ilişkilerinde, STK yöneticilerinin siyasi kimliği olup olmaması sık sık tartışma konusu olur. Özellikle bir STK başkanının kesinlikle siyasi kimliği olmaması gerektiğini savunur bazıları. Biz bu görüşlere katılmıyoruz. Hatta bilakis, gerek STK başkanı, gerek yöneticilerin siyasi kimlikleri olması, aynı STK'nın hayırınadır.

Toplam 463 haber.